Кінезіотерапія

Далеко не завжди традиційна медикаментозна терапія дозволяє позбутися від деяких захворювань. Для лікування деяких недуг використовуються інші підходи й методики. У багатьох випадках їх застосування є не менш ефективним, ніж інших форм лікувальних заходів. Одним з таких є ЛФК - лікувальна фізкультура. Вона являє собою комплекс спеціально розроблених методів лікування і профілактики різних захворювань, відхилень за допомогою особливих фізичних вправ.
Комплексна діагностика - обов'язкова умова призначення ЛФК.

Лікувальні заняття призначаються пацієнтові виключно після проведення комплексної діагностики та постановки правильного діагнозу. При необхідності проводиться додаткова уточнююча діагностика за допомогою рентгенографії, томографії, МРТ, УЗД, тощо.
Після огляду пацієнта лікар складає індивідуальну програму лікування з урахуванням цілого ряду факторів. Головні з них:

  • діагноз і характер захворювання;
  • особливості перебігу недуга;
  • ступінь відхилення і стадія хвороби;
  • рівень ураженості окремих органів і систем організму.

Сучасна ЛФК

Всі пацієнти, які звертаються за медичною допомогою, отримують індивідуальне призначення з урахуванням ступеня ослаблення організму. Хворим призначається посильна щадна лікувальна фізкультура, направлена на оздоровчий вплив особливих видів рухової активності.

Розрізняють два основні види ЛФК:

  • загальна;
  • спеціальна.

Перший вид ЛФК призначається для поліпшення загального тонусу організму й підвищення рівня опірності захворюванням. Другий вид спрямований на лікуванні конкретних хвороб.
Заняття ЛФК дозволяють:

  • в рази збільшити рухливість суглобів;
  • підвищити еластичність зв'язок та сухожиль, а також ступінь їх стійкості до підвищених навантажень;
  • поліпшити обмінні процеси й приплив крові до уражених тканин та органів;
  • зупинити прогресування важких стадій захворювання;
  • скоротити період відновлення й одужання, терміни реабілітації після перенесених недуг та підвищити дієвість медикаментозної та інших видів терапії у пацієнтів.

Рух - основна біологічна функція організму людини. Саме вона покладена в основу даного специфічного і дуже дієвого методу лікування всіляких захворювань.

Механотерапія, лікувальний масаж, а також трудова терапія є основними складовими частинами ЛФК.
Як ЛФК можуть використовуватися різні види рухливості й діяльності: плавання в басейні, спортивна ходьба, рухливі ігри (але тільки за умови застосування їх в лікувальних цілях).

Кожна людина, за призначенням, може займатися ЛФК самостійно. Однак, вправи та інші фізичні навантаження слід виконувати з великою обережністю, чітко дотримуючись лікувальної програми та приписів лікаря. Не можна перевтомлюватися і перетворювати лікувальну фізкультуру в професійний спорт.
Без попередньої консультації фахівця не доцільно починати заняття лікувальною фізкультурою самостійно, тому що подібна самодіяльність може призвести до загострення захворювання або погіршення самопочуття. І це легко пояснити, адже мова йде про хвору людину, яка не завжди самостійно й адекватно може оцінити свої фізичні можливості.

Основний метод лікування в ЛФК - спеціальна лікувальна гімнастика, яка являє собою комплекс спеціально підібраних фізичних навантажень і вправ, який виконуються в певній послідовності й з певною інтенсивністю.
Під час складання програми лікування в першу чергу враховуються цілі і завдання лікувальних заходів.
Гімнастика в воді й в спортзалі, оздоровлююча ходьба та тренування на тренажерах - далеко не повний перелік засобів сучасної ЛФК.
Для комплексного лікування різних захворювань пацієнту, як правило, призначаються комбіновані програми оздоровлення, які включають відразу кілька форм і засобів ЛФК.

Сьогодні в країні працює велика кількість спеціалізованих медичних установ, які пропонують комплексні програми по лікуванню методами ЛФК.
Варто пам'ятати, що здоров'я - це не те, на чому варто експериментувати, тому необхідно зупинити вибір на відомих і перевірених клініках і центрах, які надають якісні медичні послуги. Одним з таких є "Центр реабілітації Аватаж" (м.Чернівці, Україна).

Вправи в ЛФК

Всі вправи, які входять в комплекси лікувальної фізкультури діляться на види:

  • за ступенем самостійності - активні і пасивні;
  • для окремих груп м'язів або загальнозміцнювальні.

Клініка ударно-хвильової терапії та сучасних методик "Центр реабілітації Аватаж" проводить заняття ЛФК для дорослих і зовсім маленьких пацієнтів. Наші фахівці мають великий досвід роботи в цій сфері й можуть підібрати індивідуальну програму з урахуванням характеру захворювання, загального стану здоров'я, особливості перебігу хвороби і т.д.

Останні новини

Наше відео

Запишіться на консультаціюІ почніть шлях до одужання з найбільш досвідченими лікарями і сучасним обладнанням