Ортопедичні устілки

Здорові ноги - запорука гарного загального самопочуття. Однак, більшість людей навіть не підозрюють про те, на скільки тісним є взаємозв'язок стоп людини й загального стану здоров'я.

Нога кожного з нас за своєю природою має ідеальну будову. В процесі еволюції вона деформувалася і видозмінювалася і, згодом, придбала ту форму, яка забезпечує рівномірний розподіл навантаження на ногу.

При будь-яких порушеннях в будові стопи відбувається прискорений знос не тільки самої стопи, але і інших суглобів.
Численні дослідження показують, що ідеально правильну форму стопи мають менш ніж 50 відсотків людей на всій планеті. При цьому різного роду деформації зустрічаються практично у кожного другого. Тому питання лікування та профілактики різних порушень в будові стопи є актуальним і сьогодні.
У медичній практиці досить часто використовується таке пристосування, як ортопедичні устілки. Вони являють собою особливі рельєфні устілки, які володіють яскраво вираженим лікувальним ефектом.

Найчастіше ортопедичні устілки використовуються при плоскостопості. Також лікар може призначити їх носіння при різних захворюваннях опорно-рухового апарату і хребта або хворобах стоп.

Чи можна повністю вилікувати плоскостопість за допомогою лікувальних устілок?

До 14-16 річного віку так звана статична плоскостопість дітей і підлітків досить добре піддається коригуванню та лікуванню. Для цього ортопеди найчастіше призначають носіння ортопедичних устілок, які надають необхідний лікувальний ефект на зростаючу стопу. Для досягнення максимального терапевтичного ефекту устілки повинні використовуватися при носінні взуття з твердим задником і хорошою фіксацією ноги в місці підйому (зі шнурками або іншими фіксуючими елементами) .

Самостійне носіння устілок вважається малоефективним і в більшості випадків поєднується з регулярними заняттями класичною ЛФК. І перший і другий вид лікування проводяться строго за приписом лікаря.

Чи необхідно виправляти плоскостопість у дітей?

Найчастіше плоскостопість ніяк не проявляється. Саме тому батьки не завжди помічають наявні відхилення. У більшості випадків захворювання виявляється під час медогляду в дитячому садку або школі. Крім того, багато батьків не вважають плоскостопість проблемою і думають, що в майбутньому недуг не буде доставляти підростаючій дитині неприємні відчуття і проблеми.

Лікарі ж у свою чергу попереджають про можливі наслідки, які, як правило, проявляються у вигляді різних порушень в стані опорно-рухового апарату.
Якщо своєчасно не почати лікування плоскостопості, то надмірні навантаження на суглоби нижніх кінцівок в майбутньому можуть призвести до таких серйозних захворювань, як сколіотична хвороба або не менш небезпечного варикозу. Сьогодні медики вже встановили тісний взаємозв'язок між плоскостопістю і вищезгаданими недугами.

При відсутності адекватного лікування з часом (як правило, після сорока років) плоскостопість призводить до:

  • деформації суглобів нижніх кінцівок;
  • остеохондрозу;
  • викривлення хребетного стовпа;
  • варикозу;
  • деформації суглобів стопи;
  • поперечній плоскостопості.

Носіння ортопедичних устілок за показаннями може запобігти безлічі проблем в майбутньому, тому не варто нехтувати рекомендаціями лікаря й економити на найдорожчому - здоров'ї.

Чи обов'язково носіння ортопедичних устілок в більш пізньому віці?

Незалежно від віку носіння спеціальних лікувальних устілок показано всім без винятку пацієнтам: від малого до великого, що страждають плоскостопістю та іншими захворюваннями опорно-рухового апарату.

Ортопедичні устілки для дорослих використовуються для зупинки процесу подальшої деформації стопи і заміщення втраченої амортизуючої функції стоп.
Рятують чи ортопедичні устілки від больового синдрому в ногах?

Все залежить від того, з яких причин виникла біль в нижніх кінцівках. Найчастіше сильний біль в ногах у дорослих виникає при ішемічних ураженнях, ревматизмі, нейропатії, плоскостопості тощо.

У більшості випадків виготовлення і носіння спеціальних ортопедичних устілок допомагає на тривалий період знизити або повністю усунути больові відчуття в ногах.
Робимо висновки

З усього вищесказаного можна зробити висновок, що ортопедичні устілки використовуються для рівномірного розподілу навантаження і усунення всіляких деформацій стопи, а також зняття яскраво-вираженого больового синдрому.

Якщо мова йде про лікувальний ефект, то у дітей у віці до шістнадцяти років ортопедичні устілки дозволяють повністю усунути плоскостопість. У дорослої людини устілки не можуть стовідсотково усунути наявні деформації, а лише зупиняють прогресування захворювання.

Детальніше дізнатися про ефективність носіння ортопедичних устілок, формах корекції та профілактики деформації стоп, а також замовити індивідуальні устілки ви можете в клініці "Центр реабілітації Аватаж". Зателефонуйте за телефонами, вказаними на нашому сайті і наші досвідчені консультанти дадуть відповідь на всі ваші запитання.

Останні новини

Наше відео

Запишіться на консультаціюІ почніть шлях до одужання з найбільш досвідченими лікарями і сучасним обладнанням