Мікрополярізація мозку

Мікрополярізаціі мозку в Чернівцях - Медичний центр Аватаж

Ефективною і унікальною методикою, яка знайшла широке застосування в сучасній медицині, є ТКМП - транскраніальна мікрополярізаціі головного і спинного мозку.

Суть методики

Якщо не вдаватися в подробиці, то можна сказати, що ТКМП - це сучасний метод лікування за допомогою впливу постійних струмів невеликого значення на певні ділянки головного мозку людини. Її використання дозволяє поліпшити реакції головного мозку і сприяє цілої низки позитивних ефектів.
Постійний струм незначної сили викликає розвиток нервової тканини і призводить до утворення нових, ще більш тісних зв'язків між нервовими клітинами.
Так, більшість пацієнтів, які пройшли курс мікрополяризації в Чернівцях, відзначили:

 • підвищення гостроти зору;
 • поліпшення пам'яті;
 • позбавлення від безсоння;
 • інші позитивні зміни.

Саме позитивні відгуки пацієнтів є найкращим доказом ефективності та високої результативності використання даної методики в сучасній медицині.
Досить часто ТКПМ застосовується під час реабілітації після перенесеного інсульту з надзвичайно позитивними результатами. Ще одна сфера застосування - профілактика вікових змін в організмі людини.

В яких випадках пацієнту показана ТКПМ?

Не зважаючи на те, що досить часто методика застосовується в профілактичних цілях, основне її призначення - лікування досить серйозних захворювань, які пов'язані зі всілякими поведінковими та психічними відхиленнями в поведінці як дітей, так і дорослих.
При яких захворюваннях проводиться лікування ТКПМ?

I. Дитячі церебральні паралічі:

 • спастичні форми різного ступеня тяжкості;
 • гіперкінетичні форми різного ступеня тяжкості;
 • мозочкові форми різного ступеня тяжкості;
 • змішані форми різного ступеня тяжкості;
 • затримки психічного і речового розвитку;
 • судомний синдром.

II. Органічне ураженя ЦНС.

III. Сосудисті захворювання головного мозку, черепно-мозкові травми (у тому числі размозжения мозку) в гострий період, починаючи з 1-2 днів після мозкової катастрофи. Процедури можна виконувати в стані медикаментозного сну, при проведенні штучної вентиляції легень. Застосування транскраніальної мікрополярізаціі показано при гострих вогневих травматичних пошкодженнях мозку як додатковий метод впливу на вогнище ураження і перифокальну зону. Його можна використовувати в схемах інтенсивного лікування, коли хворому не потрібно оперативне лікування, при веденні післяопераційного періоду, як спосіб підготовки хворого до хірургічного лікування.

IV. Наслідки гострих порушень мозкового кровообігу та черепно-мозкових травм у вигляді гемипарезів, парапарезу, атаксії, афазії, алалії та ін., а також при синдромі «вегетативний статус».

V. Наслідки нейроінфекціоних захворювань головного і спинного мозку.

VI. Важкі отруєння речовинами з холінолітичною дією.

VII. Наслідки травм спинного мозку і хребта, у тому числі наслідки оперативного втручання.

VIII. Неврози і неврозоподібні стани.

IX. Порушення зорових функцій (амбліопія, ністагм, косоокість).

X. Порушення слухових функцій (сенсоневральна приглухуватість).

XI. Сколіотична хвороба різних ступенів.

Раніше методика використовувалася для лікування і профілактики захворювань у дорослих. Однак, численні дослідження і практика довели високу ефективність її застосування і при лікуванні різноманітних психічних відхилень у дітей. Безліч позитивних відгуків батьків і лікарів говорять про високу ефективність застосування ТКПМ з великою кількістю психічних порушень у дітей різного віку. В той самий відмічається, що ефективність використання транскраніальної мікрополяризаціі головного мозку у дітей для лікування недуг і відхилень в рази вище, ніж у дорослих.

Як проводиться процедура ТКПМ?

Процедура мікрополярізаціі в Чернівцях в Центрі реабілітації "Аватаж" проводиться на апараті "Реамед-Поляріс" - це розробка так званого Інституту мозку в місті Санкт-Петербург з більш ніж віковою історією і визнаним в усьому науковому світі авторитетом номер один. Протокол лікування призначається лікарем після комплексної діагностики, уточнення діагнозу і комплексного огляду. Сама процедура не викликає дискомфорту: на голову пацієнта одягається невелика шапочка з проводами. Під час процедури пацієнт може займатися кінезотерапією, робити лікувальні вправи під контролем реабілітолога і лікаря, а також займатися улюбленою справою: дивитися телевізор, читати книгу або навіть займатися творчістю.

Яка результативність застосування методики мікрополяризації?

Мікрополярізаціі - це результат розвитку науки і техніки в сфері вивчення головного мозку протягом більше 300 років. Раніше, для впливу на нейрони в мозок людини безпосередньо імплантувалися електроди. Це вимагало особливих умов, оперативного втручання, спеціальну підготовку лікарів. У розвинених країнах США і Європи доступні певні дорогі апарати для постійного використання пацієнтами з проблеми функціонування мозку. Впливаючи на потрібні ділянки головного мозку незначним струмом пацієнт позбавляється від симптомів таких захворювань як Паркінсонізм, епілепсія, гіперкінези і так далі. На жаль, в Україні ці технології не доступні і дуже дорогі.
В даний час технічний прогрес дозволяє створювати потрібні параметри роботи спинного і головного мозку без пошкодження тканин і оперативного втручання. Апарат "Реамед-Поляріс", розроблений Інститутом Бехтєрева в Петербурзі, перший у своєму роді, який створює струм величини за своєю силою МЕНШИЙ, ніж використовують самі нейрони. Це дозволяє створювати між нервовими клітинами особливе поле (відбувається поляризація клітин), що позитивно позначається на їх функціонуванні. Більш того, транскраніальна мікрополяризація мозку створює нові, більш міцні і стійкі нейронні зв'язки, які приймають на себе функції раніше пошкоджених нейронів внаслідок травм, хімічного впливу і т.п. Це унікальні досягнення в медицині.
Травми голови і спинного мозку за допомогою мікрополярізаціі піддаються майже повному лікуванні і відновленню втрачених функцій. Реабілітація за допомогою транскраніальної мікрополярізаціі мозку проходить в кілька разів швидше, а за своїми позитивними результатами і ефективності перевершує всі відомі раніше методики. При цьому ТКМП є абсолютно безпечним методом, електричне живлення устаткування здійснюється не від загальної мережі, а від акумуляторної батарейки для уникнення перепадів і виключення будь-яких ризиків.

Апарати "Реамед-Поляріс" активно використовується в медичній сфері ось уже понад 10 років. За цей час методика відмінно себе зарекомендувала. Її ефективність і результативність підтверджують численні дослідження, проведені в різних країнах світу. Завдяки використанню ТКМП в рази підвищується ефективність реабілітаційних програм, занять з логопедом, а також корекції за допомогою психологічних занять.
Особливо ефективним ТКМП явялется при лікуванні дитячих неврологічних захворювань. Діти міняються на очах вже з перших сеансів. Аутисти по закінченню курсу стають соціально активнішими, діти з ДЦП підвищують свої розумові та фізичні здібності. При затримці психічного або фізичного розвитку мікрополярізація є найбільш еффективною методикою, що дозволяє ПОВНІСТЮ ВИКЛЮЧИТИ МЕДИКАМЕНТИ з їх довгим переліком побічних ефектів. Мами вперше чують від своїх малюків, раніше мовчазних, довгоочікувані перші слова вже після 7- 8 сеансу!

Чи є протипоказання?

Протипоказанням для проведення є гострий період будь-якого захворювання. В цей час варто відмовитися від даної методики і перенести процедури на більш пізній термін. Також, не слід проводити процедури мікрополіярізаціі в таких випадках:

 • Індивідуальна непереносимість електричного струму.
 • Інфекційні і простудні захворювання.
 • Наявність злоякісних утворень.
 • Підвищена температура тіла.
 • Системне захворювання крові.
 • Присутність сторонніх тіл в черепі або хребті.
 • Гіпертонічна хвороба.
 • Захворювання серцево-судинної системи на етапі декомпенсації.
 • Різко виражений атеросклероз мозкових судин.
 • Дефекти шкіри в районі впливу.

Де можна пройти курс ТКПМ?

Центр реабілітації "Аватаж" в Чернівцях - команда справжніх професіоналів, які мають найбільший в Україні досвід роботи в цій сфері і завжди працюють на результат. Довірте нам своє здоров'я і здоров'я своїх дітей і ми, безумовно, виправдаємо ваші очікування і довіру. Засновники медичного центру "Аватаж" - лікарі неврологи вищої категорії і кандидати медичних наук, єдині фахівці в Україні, які двічі на рік підвищують знання про методику ТКМП в Інституті "Возвращение" (м. Санкт-Петербург), де безпосередньо виготовляються апарати Реамед-Поляріс і проводяться наукові дослідження в області впливу струмів на головний мозок.
Фахівці медичного центру "Аватаж" є єдиними авторизованими в Україні партнерами Інституту "Возвращение" і уповноважені проводить навчання методики ТКМП інших лікарів країни. Це підтверджується відповідним сертифікатом, доступним для загального ознайомлення в стінах центру.
Центр реабілітації "Аватаж" - це першоджерело знань з методики ТКМП в Україні.

Останні новини

Наше відео

Запишіться на консультаціюІ почніть шлях до одужання з найбільш досвідченими лікарями і сучасним обладнанням