Кінезіологічне тейпування

Від всіляких травм, переломів, розтягнень, синців і м'язових болів не застрахований ніхто. На жаль, але вони - часті супутники кожної другої людини.
Щоб ефективно боротися з подібними неприємними явищами, людство винайшло спеціальні клейкі стрічки - тейпи. Вони були розроблені ще в 70-х роках минулого століття рефлексотерапевтом з Японії і ось уже кілька десятків років успішно застосовуються в сучасній медицині в багатьох країнах світу.

Велику популярність кінезіотейпування отримало серед спортсменів.
Якщо ви захопливе стежили за спортивними змаганнями на Олімпіаді в Лондоні, то могли помітити, що деякі спортсмени виходили прямо на спортивну арену з наклеєними на різні ділянки тіла яскравими стрічками, які називаються Кінеза тейп. Вони допомагають спортсменам більш безпечно пересуватися, виконувати вправи, швидше відновлюватися після травм і навіть лікувати травмовані суглоби або розтягнення зв'язок.

Ефективність методики

Багато хто вважає, що різнокольорові яскраві стрічки, приклеєні на тіло - це черговий модний тренд, марна трата грошей і нічого більше. Однак, це не так. Ефективність методики доведена не тільки лікарями, а й пацієнтами у всьому світі. Ще одне підтвердження дієвості тейп - їх величезна популярність серед професійних спортсменів, які регулярно витримують великі фізичні навантаження і часто стикаються з такими проблемами, як розтягування, гематоми та інші травми.
Що таке кінеза тейп і "з чим його їдять"?

Тейп - це спеціально виготовлена з натуральних матеріалів (переважно бавовни) стрічка, друга сторона якої покривається акриловим клеєм. Вона має унікальну властивість розтягуватися в довжину, але зовсім не тягнеться в ширину. За своєю щільністю і еластичністю стрічка максимально наближена до шкірного покриву людини. Завдяки цьому тейп прекрасно тягнеться і не пошкоджує шкіру.

Як діє кінезіотейпування?

Серйозні та не дуже травми, удари й розтягнення доставляють людині масу неприємних відчуттів. У більшості випадків в місці ураження практично миттєво виникають сильні больові відчуття і дискомфорт. І тут зовсім не важливо, йдеться про регулярне мікротравмування або ж разове велике пошкодження кісток або м'яких тканин. І в першому і в другому випадку на місці пошкодження виникає сильне запалення в області пошкодження. Першою ознакою травмування є набряклість пошкодженої ділянки, яка в рази ускладнює рух і викликає сильний больовий синдром.

Всі м'язові волокна пов'язані між собою. Через це, навіть невеликі пошкодження декількох волокон призводять до запального процесу у всій м'язі та порушення її працездатності. Наклеювання тейпа в розтягнутому положенні дозволяє виправити ситуацію. Після наклеювання стрічки, відбувається так зване " прокручування " лімфи, в результаті чого у вогнищі запалення в рази покращується кровообіг. Саме це сприяє швидшому одужанню і реабілітації після травми. При цьому рухливість суглобів в місці пошкодження також збільшується.

Стрічка має лікувальний ефект тривалий час. Відразу ж після приклеювання вона починає "працювати", а її ефект зберігається протягом п'яти днів. У цей період не потрібно знімати стрічку. Її носіння показано цілодобово.

Найбільш виражений ефект від кінезіотейпування- знеболювальний і протизапальний.
Буквально через пару-трійку хвилин після приклеювання тейпа (за умови правильного наклеювання) пацієнт відчуває:

  • зменшення вираженості больового синдрому в місці пошкодження;
  • збільшення обсягу руху в ушкодженому суглобі;
  • зменшення набряку.

Досить ефективним є тейпування при лікуванні "застарілих" травм. Щоб швидко зняти набряк на місці пошкодження, слід розрізати тейп уздовж і приклеїти стрічку таким чином, щоб вона пройшла через всю площу набряку в напрямку найближчого великого лімфатичного сплетіння.

За допомогою використання тейп можна надійно зафіксувати розтягнуті або травмовані м'язи для зняття болю і якнайшвидшого одужання.
Досить часто різнокольорові клейкі стрічки використовують і вагітні жінки. Тейпування створює спеціальну підтримку для живота, тим самим полегшуючи навантаження на хребет і інші органи.

Метод кінезіотейпування ефективно використовується для лікування різних травм і пошкоджень у багатьох медцентрах і клініках країни. Медичний центр УВТ (ударно-хвильової терапії) "Центр реабілітації Аватаж" в Чернівцях - це спеціалізований медзаклад, фахівці якого також успішно застосовують метод кінезіотейпування в своїй медичній практиці для лікування та реабілітації пацієнтів.

Найбільш часто наші лікарі вдаються до використання методики кінезіотейпування при:

  • розтягуванні м'язових волокон і зв'язок;
  • в період загострення больового синдрому в м'язах і суглобах;
  • яскраво вираженого болю в спині або плечовому суглобі;
  • лікуванні всіляких м'язово-сухожильних патологій;
  • для зняття навантаження з хребта і додаткової підтримки живота у вагітних.

"Центр реабілітації Аватаж" в Чеврнівцях пропонує лікування різних захворювань методами УВТ (ударно-хвильової терапії), ЛФК. Також ви можете ефективно і дуже швидко зняти больовий синдром або ж зафіксувати сегмент в місці пошкодження за допомогою методу Кінезіотейпінга. Більш детально ознайомитися з даним методом лікування ви можете, відвідавши офіційний сайт нашого центру або ж зателефонувавши за контактними телефонами.

 

Останні новини

Наше відео

Запишіться на консультаціюІ почніть шлях до одужання з найбільш досвідченими лікарями і сучасним обладнанням