Дитяча ортопедія

Дитяча ортопедія - одне з медичних напрямків, сконцентроване на профілактиці та лікуванні захворювань опорно-рухового апарату в дитячому віці.

Клініка Awatage в м. Чернівці пропонує професійне лікування дитячих ортопедичних захворювань.

На чому спеціалізується дитячий лікар-ортопед

Найчастіше до ортопеда звертаються батьки з кількох причин - вроджені (спадкові) патології опорно-рухового апарату: клишоногість, плоскостопість, дисплазія тазостегнових суглобів, сколіоз, та інші. Також набутіі захворювання і стани: вивих, розтягнення, переломи, викривлення хребта, грижі, порушення постави і т.п.

В дитячій ортопедії слід зазначити ряд симптомів і звернутися до фахівця при таких ознаках, як:

 • в період від одного року і до півтора дитина не почала ходити або спроби самостійно ходити закінчуються невдачею;
 • асиметрія ніг або помітні несиметричні складки;
 • при ходьбі спостерігаються постійні підйоми на носки;
 • викривлення в спині, виражене різною висотою плечей;
 • без допомоги рук дитина не встає;
 • при ходьбі помітне прикульгування;
 • хода "в перевалку";
 • клишоногість;
 • викривлення або різна довжина кінцівок;
 • під час ходьби: біль, низька рухливість, швидка стомлюваність;
 • будь-який біль в кінцівках, хребті, суглобах ніг.
 • Якщо ви виявили хоч якийсь з перерахованих вище симптомів у вашої дитини - не відкладайте візит до лікаря, адже своєчасна діагностика захворювання в рази збільшує шанси на швидке одужання без ускладнень.

Профілактика дитячих ортопедичних захворювань

Як відомо завдання лікаря-ортопеда — це лікування захворювань опорно-рухового апарату людини, однак найважливішим в дитячій ортопедії є профілактика таких захворювань і станів. На прийом до дитячого ортопеда дитина повинна потрапляти після народження, а далі в 3-х і 6-ти місячному віці. Такі огляди дозволяють виявити патологічні або набуті відхилення, а також схильність до розвитку захворювань. Часті випадки травмування дитини при появі на світ, оскільки, скелет не сформований у новонароджених і його легко пошкодити, що може залишитися перший час візуально непомітним. 

У віці 6-7 років рекомендується звернутися до дитячого ортопеда, навіть якщо відсутні будь-які тривожні симптоми. Саме в цей період у дітей формується постава, і можуть супроводжувати захворювання, що ускладнюють розвиток опорно-рухового апарату. Тут вже слід звернути увагу і на школу — в якому положенні дитина перебуває на уроках. Також поширеними причинами неправильного формування постави може бути знижена рухлива активність дитини або зайва вага. Своєчасне виявлення проблем розвитку хребта допоможе уникнути ускладнень і запобігти критичним відхиленням за допомогою безпечних методів лікування.

Дитяча ортопедія в клініці Awatage в м. Чернівці — лікування.

У разі виявлення ортопедом у дитини відхилень від норми застосовуються консервативні методи лікування, які залежать від характеру захворювання. Призначається кінезіотерапія (сучасне більше широке поняття лікувальної фізкультури), фізіотерапія, профілактор Євмінова та індивідуальні заняття з реабілітологом. У дитячій ортопедії, можуть застосовуватися і різні методи корекції: ортопедичні устілки, корсети,  фіксуючі шини, гіпс, і інші. При деяких випадках прописується постільний режим з виправленням. 
У Центрі реабілітації "Аватаж" у Чернівцях функціонує сучасний зал кінезіотерапії, де зосереджені найбільш ефективні методики вирішення проблем в області дитячої ортопедії. Сертифіковані реабілітологи, які пройшли навчання у Києві і Запоріжжі, володіють глибокими знаннями у сфері реабілітації опорно-рухового апарату у дорослих та дітей. Програма лікування і реабілітації контролюється дитячим ортопедом. Уже в перший місяць занять видимі зміни у виправленні постави, лікуванні сколіозу - формується правильна біомеханіка, що позитивно впливає на профілактику у майбутньому проблем з суглобами та хребтом.

 

Останні новини

Наше відео

Запишіться на консультаціюІ почніть шлях до одужання з найбільш досвідченими лікарями і сучасним обладнанням