Мікрополярізаціі головного і спинного мозку

Однією з популярних і ефективних методик, яка знайшла широке застосування в сучасній медицині, є ТКМП транскраніальна мікрополяризація мозку.

Суть методики

Якщо не вдаватися в подробиці, то можна сказати, що ТКМП - це сучасний метод лікування за допомогою впливу постійних струмів невеликого значення на певні ділянки головного мозку людини. Її використання дозволяє поліпшити реакції головного мозку і сприяє цілої низки позитивних ефектів.
Постійний струм незначної сили викликає розвиток нервової тканини і призводить до утворення нових, ще більш тісних зв'язків між нервовими клітинами.
Так, більшість пацієнтів, які пройшли курс мікрополяризації в Чернівцях, відзначили:

 • підвищення гостроти зору;
 • поліпшення пам'яті;
 • позбавлення від безсоння;
 • інші позитивні зміни.

Саме позитивні відгуки пацієнтів є найкращим доказом ефективності та високої результативності використання даної методики в сучасній медицині.
Досить часто ТКПМ застосовується під час реабілітації після перенесеного інсульту. Ще одна сфера застосування - профілактика вікових змін в організмі людини.

В яких випадках пацієнту показана ТКПМ?

Не зважаючи на те, що досить часто методика застосовується в профілактичних цілях, основне її призначення - лікування досить серйозних захворювань, які пов'язані зі всілякими поведінковими та психічними відхиленнями в поведінці як дітей, так і дорослих.
При яких захворюваннях проводиться лікування ТКПМ?

I. Дитячі церебральні паралічі:

 • спастичні форми різного ступеня тяжкості;
 • гіперкінетичні форми різного ступеня тяжкості;
 • мозочкові форми різного ступеня тяжкості;
 • змішані форми різного ступеня тяжкості;
 • затримки психічного і речового розвитку;
 • судомний синдром.

II. Органічне ураженя ЦНС.

III. Сосудисті захворювання головного мозку, черепно-мозкові травми (у тому числі размозжения мозку) в гострий період, починаючи з 1-2 днів після мозкової катастрофи. Процедури можна виконувати в стані медикаментозного сну, при проведенні штучної вентиляції легень. Застосування транскраніальної мікрополярізаціі показано при гострих вогневих травматичних пошкодженнях мозку як додатковий метод впливу на вогнище ураження і перифокальну зону. Його можна використовувати в схемах інтенсивного лікування, коли хворому не потрібно оперативне лікування, при веденні післяопераційного періоду, як спосіб підготовки хворого до хірургічного лікування.

IV. Наслідки гострих порушень мозкового кровообігу та черепно-мозкових травм у вигляді гемипарезів, парапарезу, атаксії, афазії, алалії та ін., а також при синдромі «вегетативний статус».

V. Наслідки нейроінфекціоних захворювань головного і спинного мозку.

VI. Важкі отруєння речовинами з холінолітичною дією.

VII. Наслідки травм спинного мозку і хребта, у тому числі наслідки оперативного втручання.

VIII. Неврози і неврозоподібні стани.

IX. Порушення зорових функцій (амбліопія, ністагм, косоокість).

X. Порушення слухових функцій (сенсоневральна приглухуватість).

XI. Сколіотична хвороба різних ступенів.

Раніше методика використовувалася для лікування і профілактики захворювань у дорослих. Однак, численні дослідження і практика довели ефективність її застосування і при лікуванні різноманітних психічних відхилень у дітей. Безліч позитивних відгуків батьків і лікарів говорять про високу ефективність застосування ТКПМ з великою кількістю психічних порушень у дітей різного віку. В той самий час існує думка про те, що ефективність використання транскраніальної мікрополяризаціі головного мозку у дітей для лікування недуг і відхилень в рази вище, ніж у дорослих.

Як проводиться процедура ТКПМ?

Мікрополяризація у Чернівцях в Центрі реабілітації "Аватаж" проводиться на апараті "Реамед-Полярис". Протокол лікування призначається лікарем після комплексної діагностики, уточнення діагнозу і комплексного огляду. Сама процедура не викликає явного дискомфорту: на голову пацієнта одягається невелика шапочка з проводами. Під час процедури пацієнт може займатися улюбленою справою: дивитися телевізор, читати книгу або навіть займатися творчістю.

Яка результативність застосування методики мікрополяризації?

ТКМП активно використовується в медичній сфері ось уже понад 10 років. За цей час методика відмінно себе зарекомендувала. Її ефективність і результативність підтверджують численні дослідження, проведені в різних країнах світу. Завдяки використанню ТКПМ в рази підвищується ефективність реабілітаційних програм, занять з логопедом, а також корекції при допомозі психологічних занять.

Чи є протипоказання?

Протипоказанням для проведення є гострий період будь-якого захворювання. В цей час варто відмовитися від даної методики і перенести процедури на більш пізній термін. Також, не слід проводити процедури мікрополіярізаціі в таких випадках:

 • Індивідуальна непереносимість електричного струму.
 • Інфекційні і простудні захворювання.
 • Наявність злоякісних утворень.
 • Підвищена температура тіла.
 • Системне захворювання крові.
 • Присутність сторонніх тіл в черепі або хребті.
 • Гіпертонічна хвороба.
 • Захворювання серцево-судинної системи на етапі декомпенсації.
 • Різко виражений атеросклероз мозкових судин.
 • Дефекти шкіри в районі впливу.

Де можна пройти курс ТКПМ?

Центр реабілітації "Аватаж" в Чернівцях - команда справжніх професіоналів, які мають великий досвід роботи в цій сфері і завжди працюють на результат. Довірте нам своє здоров'я і здоров'я своїх дітей і ми, безумовно, виправдаємо ваші очікування і довіру. Засновники медичного центру "Аватаж" - лікарі неврологи вищої категорії і кандидати медичних наук, одні з небагатьох фахівців в Україні пройшли навчання в інституті "Відродження" (м. Санкт-Петербург), де безпосередньо виготовляються апарати Реамед-Поляріс і проводяться наукові дослідження впливу струмів на головний мозок. Наші фахівці уповноважені проводити в Україні навчання методики мікрополярізаціі на апаратах Реамед-Поляріс.

Останні новини

Наше відео

Запишіться на консультаціюІ почніть шлях до одужання з найбільш досвідченими лікарями і сучасним обладнанням